Ćwierć wieku firmy Parker w Polsce

Opublikowano 2017-09-27
Rok 2017 jest wyjątkowy dla firmy Parker Hannifin, ponieważ obchodzi podwójny jubileusz: 100-lecie swojego istnienia na świecie oraz 25-lecie działalności w Polsce. Z tej szczególnej okazji w dniu 2 września 2017 została zorganizowana uroczysta Gala, na której świętowaliśmy ćwierć wieku obecności Parkera na polskim rynku.
W tym miejscu serdecznie dziękujemy naszym klientom, dystrybutorom, pracownikom oraz partnerom biznesowym za to, że jesteście z nami już tyle lat i razem możemy świętować ten piękny jubileusz ćwierćwiecza Parker Hannifin w Polsce. Liczymy, że będziecie z nami przez kolejne 25 lat albo dłużej.

Czytaj więcej »

Firma Parker Hannifin świętuje 100 lat działalności

Opublikowano 2017-03-13
W marcu br. przypada stulecie firmy Parker Hannifin, globalnego lidera w dziedzinie napędów i sterowań. To jubileusz, którego świętowanie dane jest niewielu firmom na świecie. W tym ważnym dla naszej firmy momencie naszym pracownikom, klientom i partnerom biznesowym dziękujemy za wieloletnią współpracę i liczymy na dalsze owocne współdziałanie w kolejnych latach. 

Zapraszamy do odwiedzenia specjalnej strony jubileuszowej www.parker.com/centennial 

Czytaj więcej »

Ewolucja serii napędów bezstopniowych AC30 oferuje lepsze możliwości komunikacyjne dla jeszcze większej elastyczności zastosowań

Opublikowano 2017-02-06
Parker rozszerzył popularny asortyment napędów bezstopniowych AC30 o nową funkcjonalność i rozbudowane funkcje komunikacyjne. Seria AC30, od początku tworzona, jako wysoce modułowy układ napędowy, teraz obejmuje trzy nowe wymienne moduły sterowania, które dołączą do istniejących opcji komunikacji oraz wejść/wyjść. Poszerzenie oferty stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie przemysłu na przejrzystą formę komunikacji napędzaną przez koncepcję „Internetu rzeczy”.

Czytaj więcej »

CMP – Nowe Centrum Montażu Przewodów

Opublikowano 2016-12-21
Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o. we współpracy z firmą Techmak PPHU Marek Klejewski  uruchomił w Lesznie Centrum Montażu Przewodów - CMP. Głównym zadaniem CMP jest produkcja seryjna przewodów hydraulicznych dla średnich i małych klientów OEM Parkera, ale także wykonywanie przewodów na prototypy i w krótkich seriach. 

Czytaj więcej »

Parker Hannifin nabył Jäger Automobil-Technik

Opublikowano 2016-07-14
Firma Parker Hannifin Corporation ogłosiła przejęcie z dniem 1 lipca 2016 roku spółki Jäger Automobil Technik GmbH. Dotychczas należała ona do holdingu Arnold Jäger, a obecnie zostanie włączona do Parker Engineered Materials Group. Grupa Jäger jest pionierem technologii bezpośredniego łączenia gumy i tworzyw sztucznych; odegrała też wiodącą rolę w opracowaniu technologii formowania wtryskowego 2K.

Czytaj więcej »

Nowy ParkerStore w Słupsku

Opublikowano 2016-06-09
Firma Eko-Plast, certyfikowany dystrybutor Parkera, otworzyła w Słupsku swój nowy sklep ParkerStore. Nowy obiekt w pełni przystosowany do standardów sieci ParkerStore działa przy ul. Przemysłowej 34B. Uroczyste otwarcie nowej placówki zaszczycili obecnością liczni goście m. in. przedstawiciele władz samorządowych, biznesu oraz nauki. Otwarciu towarzyszyły pokazy techniczne oraz wystawa obrazów młodych artystów.  

Czytaj więcej »

Tytuł „Produktu Roku 2015” dla urządzenia Sentinel™

Opublikowano 2016-04-19
Urządzenie Sentinel™ - wydajny, przenośny system oczyszczania płynów do całodobowej ochrony układów hydraulicznych otrzymało tytuł „Produktu Roku 2015” w konkursie magazynu „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych” w kategorii „Diagnostyka, monitorowanie i regulacja”. W konkursie startują produkty mające zastosowanie w zakładach przemysłowych. Jury oraz głosujący na produkt Parkera czytelnicy docenili zalety systemu Sentinel™.

Czytaj więcej »

Nowej klasie cyfrowych wyrobów Parkera – precyzyjne i opłacalne rozdzielacze proporcjonalne serii D*1FC

Opublikowano 2016-03-16
Firma Parker Hannifin, globalny lider w technologiach sterowania i napędu, rozszerzyła swój asortyment pośrednio sterowanych rozdzielczych proporcjonalnych o nową serię D*1FC ze zintegrowaną cyfrową kartą sterującą. Nowa seria zaworów ułatwia sterowanie z wysoką dokładnością w wielu wymagających zastosowaniach, bez zwiększania kosztów.

Czytaj więcej »

Automation Demo Truck na Targach AUTOMATICON® 2016

Opublikowano 2016-02-12
Na targach AUTOMATICON® 2016 Parker Hannifin zaprezentuje szereg najnowszych produktów i rozwiązań z zakresu automatyzacji procesu, w tym produkty EX, zaawansowane przemienniki częstotliwości, nowy sterownik PAC, serwonapędy PSD, czy kompaktowe rozwiązania pneumatyczne. 

Zapraszamy do naszego samochodu pokazowego, zlokalizowanego na parkingu, w którym w jednym miejscu będzie można zapoznać się z 200 innowacjami Parkera przeznaczonymi dla rynku automatyki. 

Czytaj więcej »

Nowy, rozszerzony asortyment zaworów Moduflex jest łatwy do adaptacji i konfiguracji

Opublikowano 2015-12-18
Nowa oferta rozbudowanej serii zaworów systemowych Moduflex, zaprojektowanych z myślą o spełnieniu wszystkich wymagań aplikacyjnych jest już na rynku. Parker oferuje zawory Moduflex w postaci skonfigurowanych podstawowych podzespołów lub jako wstępnie zmontowane i przetestowane wyspy zaworowe – żaden inny system nie jest tak łatwy do adaptacji i skonfigurowania według potrzeb odbiorcy. 

Czytaj więcej »

Nowy pneumatyczny ParkerStore w Mielcu

Opublikowano 2015-10-29
Zapraszamy do nowego sklepu ParkerStore w Mielcu, którego oficjalne otwarcie miało miejsce w piątek 25 września br. Nowa placówka, prowadzona przez firmę X-Comp, dystrybutora Parkera, mieści się w Mielcu, przy ul. Wojska Polskiego 9 (INTECH 1 B-10). Jest to już drugi sklep firmy X-Comp na Podkarpaciu.  Mielecki ParkerStore zajmie się dostarczaniem klientom oferty z zakresu technologii pneumatycznych. 

Czytaj więcej »

Wspieramy młode talenty!

Opublikowano 2015-10-02
Firma Parker Hannifin wspiera młodzież współpracując przy programie „Poławiacze Pereł” realizowanym przez Wszechnicę UJ. „Poławiacze Pereł” to organizowany od siedmiu lat program odkrywania młodych talentów z różnych środowisk, którego celem jest dotarcie do osób o wielkim potencjale i zainspirowanie ich do dalszego rozwoju. Pragniemy dać szansę młodym utalentowanym ludziom na rozwinięcie ich wiedzy, pasji i umiejętności. Dlatego 1 zł z każdej faktury sprzedaży firma Parker Hannifin Sales Poland przeznacza właśnie na ten cel.

Czytaj więcej »

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO

Opublikowano 2015-09-03
Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO - największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego odbędzie się w Gdańsku, w Centrum Amber-Expo, w dniach 22-25 września 2015. 

Zapraszamy na stoisko Parker Hannifin – hala D, stoisko nr D-32. Przyjdź i zapoznaj się z kompleksową ofertą Parkera dla rynku pojazdów szynowych. Więcej informacji na temat produktów i rozwiązań Parkera dla kolejnictwa znajdziesz tutaj

Czytaj więcej »

Prestiżowy certyfikat dla Parkera!

Opublikowano 2015-07-20
Nasza firma została wyróżniona Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej, przyznanym nam przez Bisnode Polska i jej partnera wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet.
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej świadczy o bardzo dobrej kondycji finansowej i płynności naszej firmy oraz terminowym regulowaniu zobowiązań. To także wyraz uznania dla solidności firmy oraz podkreślenie jej wizerunku, jako wiarygodnego partnera biznesowego. 

Czytaj więcej »

Parker Automation Demo Truck na targach AUTOMATICON®

Opublikowano 2015-04-26
Z myślą o prezentacji oferty Parkera na miejscu u klientów Grupa Automatyki Parkera przygotowała nowy samochód pokazowy, który dotrze do klientów w całej Europie.  Polska, która była pierwszym przystankiem samochodu na kontynencie europejskim gościła go na targach AUTOMATICON®, gdzie cieszył się dużym powodzeniem wśród zwiedzających. Samochód odwiedziło blisko 1000 osób, zapoznając się z modelami i podzespołami Parkera z zakresu elektromechaniki, pneumatyki, czy sterowania przepływem. 

Czytaj więcej »

Złoty Medal Targów AUTOMATICON® 2015 dla pompy elektrohydraulicznej EHP.

Opublikowano 2015-03-24
Pompa elektrohydrauliczna EHP, przeznaczona do zastosowań mobilnych, zdobyła Złoty Medal AUTOMATICON® 2015 na tegorocznych XXI Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów. 
EHP to nowa seria pomp Parkera, które ułatwią producentom aplikacji mobilnych tworzenie bardziej energooszczędnych i przyjaznych środowisku urządzeń. 

Czytaj więcej »

Montaż siłowników P1D w Polsce

Opublikowano 2015-01-28
Miło nam poinformować Państwa, iż od 1 stycznia 2015 roku mamy w Polsce dwa punkty, w których dokonywany jest montaż siłowników pneumatycznych serii P1D. Do obecnego punktu reprezentowanego przez naszego Dystrybutora Premium, firmę Ara Pneumatik z Wrocławia, dołączył drugi nasz Dystrybutor Certyfikowany, firma Pneumatyka Olsztyn.

Czytaj więcej »

Medal Targów HaPeS 2014 dla systemu łączników EO-3 ®

Opublikowano 2014-11-03
EO-3® - system łączników z wizualną kontrolą poprawności montażu został nagrodzony Złotym Medalem X Jubileuszowych Międzynarodowych Targów Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów HaPeS 2014 w Katowicach, w kategorii „Poprawa bezpieczeństwa’.

Czytaj więcej »

Nowe katalogi po polsku

Opublikowano 2014-11-02
Miło nam poinformować, że w bibliotece Parkera pojawiły się kolejne pozycje w języku polskim.

Czytaj więcej »

Zmiany w strukturze Parker Hannifin Sales Poland

Opublikowano 2014-10-06
Firma Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o. informuje, że z dniem 1 października 2014 r. nastąpił transfer należących do niej 4 sklepów sieci ParkerStore do współpracujących z nią firm dystrybucyjnych. Dwa sklepy  – mieszczące się w Warszawie i Poznaniu - przechodzą na własność firmy Bramer S.A., zaś pozostałe dwa, zlokalizowane we Wrocławiu i Wałbrzychu, stają się własnością firmy X-Comp Sp. z o.o.  

Czytaj więcej »

X Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów HaPeS

Opublikowano 2014-10-03
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na X Międzynarodowych Targach Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów HaPeS które odbędą się w Katowicach w dniach 21-23.10.2014.

Czytaj więcej »

Proste i niezawodne sterowanie pracą silników w typowych zastosowaniach (do napędów 0,2–15 kW), dzięki nowemu falownikowi Parkera serii AC10.

Opublikowano 2014-06-30
Napęd falownikowy serii AC10 to proste i ekonomiczne rozwiązanie, wykorzystywane przy sterowaniu pracą silników w typowych zastosowaniach z wymaganą regulacją prędkości, lub momentu obrotowego w zakresie mocy od 0,2 kW do 15 kW.

Czytaj więcej »

Nowa seria rozdzielaczy proporcjonalnych serii D*1FC

Opublikowano 2014-06-16
Nowa grupa rozdzielaczy proporcjonalnych serii D*1FC zostaje wprowadzona na rynek przez zakład produkcyjny w Oberndorf, będący producentem całej gamy zaworów i rozdzielaczy stosowanych w przemyśle. Nowa seria ma zastąpić wycofywane z produkcji i dobrze znane rozdzielacze proporcjonalne serii D*FH. 

Nowe rozdzielacze dostępne będą w 4 wielkościach (NG10, 16, 25 i 32) i głównie różnić się będą od swoich...

Czytaj więcej »

Tytuł „Produktu Roku 2013” dla tandemowego osuszacza sprężonego powietrza Antares

Opublikowano 2014-03-27
Antares, nowy tandemowy osuszacz sprężonego powietrza skonstruowanyy przez dywizję Parker Hiross – Zander otrzymał tytuł „Produktu Roku 2013” w konkursie magazynu „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych” w kategorii "Elementy instalacji pneumatycznych, hydraulicznych i c.o.". Uroczyste rozdanie pamiątkowych dyplomów odbyło się 26 marca br. podczas targów AUTOMATICON.

Czytaj więcej »

Przewody hydrauliczne Parkera w laboratorium Instytutu Pojazdów Politechniki Warszawskiej

Opublikowano 2014-01-31
​W październiku 2013 roku Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej obchodził jubileusz 60-lecia. Parker Hannifin jako uznany producent napędów i sterowań, jak również podmiot wspierający, został zaproszony do udziału w tych uroczystościach. Biuro handlowe wspiera głównie działania Instytutu Maszyn Roboczych Ciężkich poprzez... 

Czytaj więcej »